fbpx

Tallinn International Horse Show Grand Prix võitjad läbi aegade:

• 2023 Madis Morna ja Herbert (EST)
• 2022 Janna Jensen ja Hamont (FIN)
• 2021 Abdullah Alsharbatly ja Quincy 230 (KSA)
• 2019 Laura Penele ja Dundas V.D.M. (LAT)
• 2018 Kristaps Neretnieks ja Moon Ray (LAT)
• 2017 Michal Kazmierczak ja Stakorado (POL)
• 2016 Andis Varna ja Coradina KS (LAT)
• 2015 Alexandr Belekhov ja Bivaldi (RUS)
• 2014 Tiit Kivisild ja Cinnamon (EST)
• 2013 Vladimir Beletskiy ja Mats’ Up Du Plessis (RUS)
• 2012 Gunnar Klettenberg ja Ulrike R (EST)
• 2011 Anna Gromzina ja Pimlico (RUS)
• 2010 Peter Geerink ja Scotch (NED)
• 2008 Hanno Ellermann ja Poncorde (EST)
• 2007 Raimo Aaltonen ja Lumonia (FIN)
• 2006 Łukasz Jończyk ja Lavida (POL)
• 2005 Gunnar Klettenberg ja Novesta (EST)
• 2004 Camilla Enemark ja Diamant du Gaty (DEN)
• 2003 Matthias Granzow ja Cabrol Amicor (GER)
• 2002 Rein Pill ja Ecuador (EST)

 

Koolisõidu FEI World Cup™ võitjad:

• 2022 Jennie Larsson ja Bonafide (SWE)
• 2021 Jennie Larsson ja Zircoon Spring Flower (SWE)
• 2019 Rose Mathisen ja Zuidenwind 1187 (SWE)
• 2018 Natalie Oldfors ja Mickey M (SWE)
• 2017 Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel (EST)
• 2015 Inna Logutenkova ja Don Gregorius (UA)
• 2014 Inessa Merkulova ja Mister X (RUS)

 

 

19 aastat Tallinn International Horse Show’d

 

Juba 19 aastat on ratsaspordi huvilised kogunenud Saku Suurhalli Baltimaade suurimat ratsaspordisündmust uudistama. Läbi aastate on Tallinn International Horse Show pakkunud siinsele publikule tipptasemel ratsasporti ja meelelahutus ning rohkelt unustamatuid elamusi.

 

Algus 2002

Esimene Tallinn International Horse Show peeti Saku Suurhallis 18.-20. oktoobril 2002. Tegemist oli Eestis ja Baltimaades esimese rahvusvaheline sisehallis toimuva ratsaspordi suurvõistlusega. Ettevalmistustöödes ja ürituse läbiviimisel osales 85 vabatahtlikku. Võistlusest võtsid osa 11 riigi sportlased. Publikut oli kohal enam kui 12 000 inimest. Võistluse peatoetajaks oli nii sellel kui ka järgneval kahel aastal Peugeot maaletooja Kommest Auto.

Laval esinesid vahepaladega muusikalist Evita Siiri Sisask ja Tõnis Mägi. Sellega sai alguse traditsioon, tänu millele on ka täna Tallinna hobushow üheks peamiseks kaubamärgiks elava muusika kasutamine showprogrammis. Kogu ürituse tipphetkeks kujunes toona aga kodupubliku ovatsioonide saatel võidu koju jätnud Rein Pilli ja Ecuadori grand prix sõidu võit.

Kuigi tegemist oli korraldajatele esimese omataolise kogemusega, mistõttu oli ürituse läbiviimine toona seotud suurte riskidega, olid sündmusejärgsed vastukajad toetajatelt, osalejatelt, pealtvaatajatelt ja ka maineka Helsingi Horse Show korraldusmeeskonnalt ülipositiivsed.

Rein Pill hobusel Ecuador sai esikoha ja võitis auto Peugeot 307.  Foto Mati Hiis, SL ÕHTULEHT

 

2003

Sellel aastal sai alguse pikki aastaid kestnud kostüümiratsutamise võistluse traditsioon. Samuti kujunes showde poolelt väga menukaks taanlanna Pernilla Bendiks ja tema western riding show. Alates 2003. aastast kuulub Tallinn International Horse Show ka Rahvusvahelise Ratsaspordi Liidu (FEI) maailmakarika etappide sarja.

2003 Matthias Granzow – Cabrol Amicor (GER). Foto: Külli Tedre

 

2004

Juba kolmandat korda pani peasponsor võistluste põhisõidu auhinnaks välja sõiduauto Peugeot. Võistluse raames toimus ka Eestis ülipopulaarse võistlussarja Palladium Cup finaalvõistlus avatud, harrastajate, noorte ratsanike ja noorte hobuste klassis.

Showprogrammist pakkusid meeldejäävaid hetki koerte agiliti ja Ukraina kasakate emotsionaalne show.

Camilla Enemark ja Diamant du Gaty (DEN)

 

2005

Võistluse peatoetajaks sai kommivabrik Kalev. Showprogramm oli suurejoonelisem kui kunagi varem. Lisaks prantsuse „hobulausuja“ Jean-Francois Pignon’i etendusele sai publik osa ka Maarja-Liis Ilusa ja Koit Toome, Diana Klasi ja Jüri Aarma ning Happy Feet Dixielandbandi esinemistest. Taas oli kodupublikul põhjust rõõmustada ka võistluste tulemuste üle, sest maailmakarika etapi võit jäi taaskord koju – seda tänu Gunnar Klettenbergi ja Novesta silmapaistvale sooritusele.

Gunnar Klettenberg ja Novesta (EST). Foto: Külli Tedre

 

2006

Publikule pakkusid meelelahutust Noorkuu ja Lament, koolisõidu kadrillid ja väikeste ponide esinemised. Publiku tungival soovil esinesid hobustel taas ka Ukraina kasakad. Grand prix sõitu esitles esmakordselt kodumaine kütusefirma Alexela.

Łukasz Jończyk ja Lavida (POL) Foto: Külli Tedre

 

2007 – 2008

Võistluste suurtoetajateks olid kaks suurt kodumaist äriühingut, Alexela ja Kalev. Tallinn International Horse Show oli leidnud oma kindla koha Eesti ja lähiriikide ratsaspordikalendris ning ka pealtvaatajate südametes. Üha rohkem külalisi saabus Tallinna Horse Showle Soomest.

Võistluse formaat oli välja kujunenud, hõlmates endas nii tipptasemel ratsasporti kui vahepalasid hobustel, elavat muusikat ja mitmesugust muud meelelahutust. 2007. aastal hoolitsesid sündmuse vahepalade eest Tobbe Larsson oma Hispaania ratsakooli showga Rootsist ja Birgit Õigemeel. Horse Show oma produktsioon esitles koolisõidu ja tantsulavastust Märt Agu seades.

2008. aastal oli komas kord, kui võistluste viimasel päeval mängiti peavõistlussõidu auhinnatseremoonial Eesti Vabariigi hümni, seekord Hanno Ellermanni ja Poncordi auks.

2007 – Raimo Aaltonen (FIN) (Pildil ei ole võiduhobune L’Umonia, sest sportlane osales autasustamisel oma teise ratsu Eafons Polyfinoga). Foto: Külli Tedre

2008 – Hanno Ellermann ja Poncorde (EST). Foto: Külli Tedre

2010

Nii nagu kogu Eesti majandust, ei jätnud 2009.aasta majanduslangus puutumata ka Tallinn International Horse Showd. Seetõttu toimus järgmine suurüritus alles 2010. aasta kevadel ja seda tänu Alexela toetusele.

Esmakordselt sai Tallinna Horse Show publik osa takistussõidu Kesk-Euroopa liiga MK-finaalist ning esimest korda peeti Eestis ka rahvusvahelisel tasemel koolisõiduvõistlus. Samuti rõõmustasid publikut äsja Superstaari-saates tuntust kogunud Marten Kuningas ning hobuetendus „Põhjamaa öö”.

Peter Geerink ja Scotch II (NED) Foto: Külli Tedre

 

2011

Takistussõidu maailmakarika etapi ja FEI koolisõiduvõistluse kõrval pakkusid meelelahutust uskumatud hobumehed Prantsusmaalt ja kaitseväe orkester koos rahvatantsijatega.

Anna Gromzina ja Pimlico. Foto: Külli Tedre

 

2012 – 10 aastat

Juubelishow tõi publikuni kolm päeva võistlussõite nii takistussõidus kui koolisõidus ning silmapaistvaid esitusi showprogrammis. Areenile astusid teiste seas Tanel Padar & The Sun, väikesed ponid, rahvatantsijad, Eesti Kaitseväe orkester, kiired koerad, mootorrattad ning paljud teised. Meie enda tiimi lavastatud suurejooneline hobulavastus “Minu Eestimaa” sündis ca 40 hobuse ja 80 inimese kaasabil. Juubelile sobiva kingituse tegid Gunnar Klettenberg ja Ulrike R, kes võitsid kodupubliku tormiliste juubelduste saatel maailmakarika etapi.

Gunnar Klettenberg ja Ulrike R (EST). Foto: Külli Tedre

 

2013

Seekord alustas Horse Show juba neljapäeva õhtul, kui võistlustulle asusid noored hobused. Põhivõistluse kaugeim külaline tuli Türgist, enim auhinnalisi kohti saavutasid Leedu sportlased ja show-programmis andis vägeva etenduse Uku Suviste. Meelde jääb ka “Excalibur-Horse Show” tuleetendus ja koolisõidus Dina Ellermanni võit.

Vladimir Beletskiy ja Mats’ Up Du Plessis (RUS). Foto: Külli Tedre

 

2014

Siiani teeb südame soojaks Tiit Kivisildi ja Cinnamoni maailmakarika etapi võit. Kaheteistkümnes Tallinn International Horse Show jääb kõigile meelde kui „Cinnamoni Show“ – oli ju MK-etapi Alexela Grand Prix võitja sellel aastal ühtlasi ka meie ürituse „kaanetüdruk“! Esmakordselt Eestis peeti ka koolisõidu MK-etapp, mille võitis Venemaa paar Inessa Merkulova ja Mister X.
Artistidest astusid lavale James Werts World Project, Lenna ja Tanel Padar Blues Band. Võimlemisklubi Piruett eliitrühm ja efektne Kelfirius tuleshow grupp andsid koos meeldejääva etenduse.
Rakendispordi demonstratsioon tõmbas publiku käima ja aitas kaasa selle Eestis veel vähe harrastatud spordiala populariseerimisele.

 

Tiit Kivisild ja Cinnamon. Foto: Külli Tedre

Inessa Merkulova ja Mister X. Foto: Susanna Liis Ole

 

2015

Kuraditosina numbrit kandev Horse Show pakkus korraldajatele rohkelt väljakutseid, mis päädisid viimasel päeval taevalava kinnijäämsega Saku Suurhalli lae all. Lõpp hea, kõik hea – ei jäänud pidamata ei takistussõidu MK-etapp ega ka Koit Toome kontsert, kes esines Jaak Joala lauludega pühapäevase lõuna asemel hoopis õhtusel lõputseremoonial.
Koolisõidus panid end proovile nii suured staarid kui kohalikud tulevikutähed. Viimased tegid maratonilaadse võistluse stardid hilisõhtustel tundidel uniste nägudega fännide kaasaelamisel.
Show-programmi raames kõlas esmakordselt ürituse ajaloos ooperimuusika. Lisaks sai publik nautida kaunist kitarrimuusikat Heiki Mätliku esituses, kellega koos “tantsis” areenil kaunis hispaania hobune Dina Ellermanniga sadulas. Särav trio La Phoenix ei jätnud kedagi külmaks ja vahvad voltižeerijad Soomest näitasid oma oskusi.

Alexandr Belekhov ja Bivaldi (RUS). Foto: Gerlin Kess

Inna Logutenkova ja Don Gregorius (UA). Foto: Gerlin Kess

 

2016

14. Horse Show läheb ajalukku sellega, et esmakordselt müüdi laupäevase päeva piletid eelmüügist välja ja kogu kohale tulnud rahvamass õnnestus vaevu Saku Suurhalli saali ära mahutada.

Võistluse kavas oli seekord ka väga palju rahvuslikke klasse, mis andis paljudele kohalikele sportlastele võimaluse tulla võistlema suure publiku ette. Meelelahutusprogrammi osana oli üle pikkade aastate kavas kostüümiratsutamine ja taas sai Eesti publik näha Ukraina uljaid kasakaid, kellele aplodeeriti püsti seistes. Lavale astusid veel Anne Veski, Ruslan Trochynskyi sõpradega ja Klassikatähed. Showtiim tõi areenile uhke lavastuse Tori hobusekasvanduse 160-aastasest ajaloost. Loomulikult ei puudunud ka väikesed ponid,  kes tegid seekord väga meeldejääva kadrilli

 

Andis Varna ja Coradina KS (LAT). Foto: Celin Lannusalu

 

2017

Ja jõudiski kätte 15. Tallinn International Horse Show!

Juubeliüritus tõi kaasa mitmeid uuendusi, milleks kõige olulisemaks ja korraldajate jaoks kõige mahukamaks, osutus piletisüsteemi muudatus. Nimelt oli esmakordselt külastajatel võimalus osta endale kindla kohaga pilet. Lisaks oli laupäevane päev jagatud kaheks vaatuseks. Nüüd võib öelda, et publik võttis uuendused kiiresti omaks ja kõik möödus ilma suuremate vahejuhtumiteta.

Ka valmis sellel aastal sündmusel uus veebileht, mis osutus väga menukaks, eriti just nutitelefonide kasutajate seas.

Võistlus ise rõõmustas meid põnevuse ja meie sportlaste heade tulemustega. Taas oli kavas koolisõit, kus Eestile tuli kauaoodatud MK-etapi võit. Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel on olnud kaua Eesti esipaar koolisõidus ja nüüd lõpuks tuli neile ka see oluline võit. Ka pühapäevane Alexela auhindadele toimunud takistussõidu MK-etapp haaras publikut. Kuigi Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart jäid nii napilt võidust ilma, jäi siiski kõlama positiivne lõpunoot. MK-etapi võidu viis Poolasse Michal Kazmierczak hobusel Stakorado.

Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel. Foto: Aldi Alev

 

Michal Kazmierczak (POL) ja Stakorado. Foto: Celin Lannusalu

2018

Tõelised emotsioonid – nende sõnadega saab kokku võtta 16. Tallinn International Horse Show’, mis toimus 5.-7. oktoobrini 2018 ikka tuttavas Saku Suurhallis.

Seekord jäi meil olulisematest võitudest napilt puudu, kuid ikkagi rõõmustasime koos Dina Ellermanni ja Landy’s Akvareli koolisõidu MK-etapi ning Hanno Ellermanni ja Freedomi takistussõidu MK-etapi teiste kohtade üle. Dina ja Akva tegid selle sõiduga uue isikliku rekordi ja Hanno oli siiralt üllatunud oma noore ratsu nii tubli saavutuse üle.

Ürituse publikumenu tuli aga suureks üllatuseks horse show korraldajatele. Lausa uskumatuna tundus, et laupäevased eelmüügi piletid müüdi välja juba nädal enne sündmuse algust! Tunne, et horse show on oodatud ja oluline nii paljude Eesti ja lähiriikide inimeste jaoks, annab meile motivatsiooni ka 17. Tallinn International Horse Show korraldamiseks.

Koolisõidu MK-etapi võitsid seekord Natalie Oldfors (SWE) ja Mickey M. Foto: Magnus Järve

Takistussõidu MK-etapi karika viisid kaasa Kristaps Neretnieks (LAT) ja Moon Ray. Foto: Celin Lannusalu

 

2019

Tõelised emotsioonid 17. horse show’lt

17. Tallinn International Horse Show tõestas jällegi, et Eesti publikule läheb ratsasport korda. Põnev sport ja maagiline show tõid Saku Suurhalli rahvast täis ning pakkusid pealtvaatajatele tõelise elamuse.

Millal küll lõpeb eestlaste teise koha needus – küsisid kindlasti paljud pühapäeva õhtul, kui kuulutati välja takistussõidu MK-etapi võitjad. Võit oli lähedal ja jälle napsas selle endale Läti sportlane, seekord Laura Penele. Meie noorema põlvkonna ratsanikud Paul-Richard Argus ja Kullo Kender on tänavu jõudsalt Rein Pillile ja co-le kandadele astunud ning loodame nendelt lähiajal veelgi häid tulemusi. Ka koolisõidufännid said rõõmustada Dina Ellermanni hea tulemuse üle koolisõidu MK-etapil. Kuigi seekord jäi ka siin meile võit tulemata, on Dina ja Donna alles oma grand prix’I teekonna alguses ning nende parimad sõidud on veel ees.

Reede õhtul ja pühapäeva pealelõunal võlus publikut hispaanlase Santi Serra kaunis etendus, mis liigutas ja hämmastas. Sooja ja siira inimesena haaras Santi publiku hetkega enda lummusesse. “Kuidas ta küll seda teeb?”, küsisid ka hobustega pikka aega töötanud inimesed, kui Santi imelise kergusega oma hobused istuma, lamama ja enda ümber jooksma pani.

Laupäeva lõunal kõlasid võistlusareenil maagilised helid ja efektsed valguspildid, kui oma etteaste tegi Tiit Kikas. Võimsa laseretenduse ajal kõlas publiku seast ahhetusi ja imestust.

Sündmuselt ei puudunud ka tõsisemad noodid. Alexela ja Auto 100 koostöös ettevalmistatud etteastes kutsus Tõnis Niinemets inimesi üles teadlikumalt kasutama loodusressursse. Sümboolselt esitasid koos kadrilli hoburakendid ja CNG-kütusega sõitvad Škoda autod. Lõpetuseks pani Alexela juhatuse liige Alan Vaht kõikidele südamele, et me kõik saame kaasa aidata sellele, et kliimamuutuste punased triibud jälle tagasi siniseks pöörduksid.

Kõik need toredad emotsioonid on järelvaadatavad Postimehe vahendusel ratsutamine.postimees.ee lehel. Samuti saab reedel, 11. oktoobril ETV2-s ja kordusena 13. oktoobril ETV-s näha ERRi sporditoimetuse horse show erisaadet.

Tallinna koolisõidu MK-etapi võitis seekord rootslanna Rose Mathisen hobusel Zuidenwind 1187. Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu MK-etapi võitid Läti sportlane Laura Penele hobusel Dundas V.D.M.
© Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

 

2021

Traditsiooni jätkumine peale aastast pausi

Kaheksateistkümnes Tallinn International Horse Show toimus ülemaailmse COVID-pandeemia tõttu planeeritust aasta hiljem. Esmakordselt tekkis ligi kahekümneaastase ajalooga suursündmuse korraldamise traditsioonis aastane paus. Vaatamata korralduslikele väljakutsetele, kus tuli muu hulgas kontrollida kõigi külastajate vaktsineerimistõendeid, oli regiooni suurim ratsaspordisündmus siiski igati edukas ning pakkus lisaks taaskohtumise elevusele positiivseid emotsioone ka sportlikus vaates, sest kodupubliku rõõmuks õnnestus Alexela FEI MK-etapi võidupunktid noppida just Gunnar Klettenbergil hobusega B Captain Norman. Sõidu võitis sündmuse kõige kaugem külaline, Abdullah Alsharbatly hobusega Quincy 230 Saudi Araabiast.

Grand Prix võitja Abdullah Alsharbatly hobusega Quincy 230 Foto: Celin Lannusalu

Koolisõidu MK-etapil, mida esitles Ideal Auto, oli tänavu tunda Tokyo olümpiamängude mõju, sest Eesti koolisõidu esileedi Dina Ellermann tegi Horse Show’l come back’i endise võistlusratsuga Landy’s Akvarel, andes oma põhipartnerile Donna Annale teenitud puhkuse. Kuigi Dina ja Landy’se etteaste oli emotsionaalselt väga laetud ning läks kodupublikule südamesse, jäid eestlased tänavu MK-etapi auhinnalistelt kohtadelt välja ning võistluse kaksikvõit läks hoopis Rootsimaale. Esikoha saavutas Jennie Larsson hobusega Zircoon Spring Flower,  teiseks tulid Gunylla Byström ja Vectra.

Jennie Larsson hobusega Zircoon Spring Flower. Foto: Anett Jaadla

Kui traditsiooniliselt saavad Tallinn International Horse Show areenil särada eelkõige takistus- ja koolisõitjad, siis tänavu tutvustati publikule ka maailma tipptasemel voltižeerimist. Vaatemängulist ala esitles Brüsewitz Brüder meeskond Saksamaalt, kelle hulka kuuluvad ka käesoleval aastal maailmameistriks tituleeritud Saksamaa voltižeerimise meeskonna kaks liiget. Samuti astus areenile takistussõidu hobuseid imiteeriv ülemaailmselt tuntud HorseMan Team Prantsusmaalt, kes ületavad parkuuri takistusi hobusteta. Saku Suurhalli publiku emotsionaalne kaasaelamine mõjus artistidele niivõrd innustavalt, et jooksujalu suudeti ületada takistusi, mis olid kõrgemad kui 170 cm.

Kokkuvõttes võib tõdeda, et 2021. aastal sai Tallinn International Horse Show pikaajaline traditsioon edukalt taastatud ning vaatamata vahepealsele pausile leidsid nii publik kui sportlased oktoobri esimesel nädalavahetusel tuttava tee Saku Suurhalli taas üles. Kohtumiseni järgmisel aastal!

 

2022

Rõõmus taaskohtumine keerulisel ajal

2022. aasta Tallinn International Horse Show jääb meelde sini-kollasena. Seda värvikombinatsiooni kandsid nii sündmusel toimetanud vabatahtlikud, päevalilli kinkinud lilleneiud kui ka mitmed korralduskomitee liikmed, näidates oma toetust sõjas kannatada saanud Ukrainale. Samuti korraldati festivali raames toetusaktsioon Ukraina hobustele ja hobuseomanikele, et aidata täiendada hädavajalikke söödavarusid ning hoida käimas evakuatsioonitalle.

 

Kui võistluste vahepealsetel hetkedel mõtlesime Ukrainale, siis takistussõiduvõistlustel teenis suurima ovatsiooni Soome, sest Alexela grand prix esikoha noppis Janna Jensen hobusega Hamont. Rajameister Stefan Wirth oli üles ehitanud tehniliselt keeruka raja ning 29 startijast suutis parkuuri vigadeta läbida vaid kolm sportlast, kellest kahjuks Gunnar Klettenberg ja Hunter jäid ümberhüpetest kõrvale 2 karistuspunkti ületatud normiaja eest. See tulemus kindlustas neile kolmanda koha. MK-etapi võidupunktid korjas ümberhüpetel esimesena stardis olnud Nerijus Sipaila hobusel Charalambos JU ja kuna Soome ei kuulu meie maailmakarika liigasse, siis ka võidupunktid.

Janna Jensen ja Hamont. Foto: Anett Jaadla

Koolisõidu maailmakarika etapil startis 2022. aastal vaid neli sportlast. Lisaks meie esindajale Dina Ellermannile veel kaks rootslannat ning üks Soome sportlane. Esikoha saavutas tulemusega 75,175% ka 2021. aastal Tallinnas võidukas olnud rootslanna Jennie Larsson hobusel Bonafide. Teine koht läks tulemusega 74,920% teisele Rootsi sportlasele Jeanna Hogbergile hobusel Astoria ning kolmandaks sõitis end Dina Ellermann hobusega Finalist, kellel tulemuseks 71,235%.

Dina Ellermann ja Finalist. Foto: Anett Jaadla

Showprogrammis pakkus publikule elamusi Hispaania loomataltsutaja Santi Serra, kes esines Saku Suurhalli publikule ka 2019. aastal. Sel korral oli tal lisaks kaunistele hobustele kaasas ka koer ning kaks pistrikku, kellega koos esitati emotsionaalne etteaste kauni muusika saatel. Lisaks sellele naerutas publikut takistussõitja Paul Argus, kes sattus justkui kogemata hobusega Jay-Z Bee koolisõidu MK starti ning otsustas enesekindluse säilitada ja skeemi hoolimata eksitusest ära sõita. Hiljem liitus temaga areenil ka Dina Ellermann, kellega hobused ära vahetati ning üksteise aladel ennast proovile pandi. Kõik õnnestus suurepäraselt – Ellermann näitas klassi takistussõidus, ületades takistusi Arguse stiilis ühe käega publikut tervitades ning Argus demonstreeris oma oskusi koolisõidus, tehes kahe tagant jalavahetusi. Show lõppedes Mart Mardisalule intervjuud andes lepiti siiski kokku, et edaspidi jäädakse sportlikus mõttes enda „liistude“ juurde. Seda, kas oma sõna ka peetakse, näeme juba 2023. aastal, kui saame tähistada Tallinn International Horse Show 20. juubelit.

 

2023

Pidulik juubelishow ja emotsionaalne finaal

Kahekümnes Tallinn International Horse Show läheb ajalukku piduliku ja emotsionaalsena. Rahvusvahelised takistussõiduvõistlused peeti suursündmuse juubelile kohaselt kolme tärni tasemel ning mitmekülgne showprogramm tõi areenile nii sporti, muusikat kui ka virtuoosset koostööd looma ja inimese vahel.

Unibet Arena täismaja ette astusid lisaks sportlastele legendaarne loomade treener Anne Krüger Saksamaalt, Eesti räppar villemdrillem ja JJ-Street tänavatantsijad, Kaie Kõrbi balletistuudio õpilased, väikesed ponid ja poniratsanikud, varasemate aastate Horse Show võitjad ja esinejad ning paljud teised. Muudele etteastetele lisaks võeti pühapäevases showprogrammis hoogsalt kokku ka Tallinn International Horse Show emotsiooniderohke ajalugu, mis tegi austusavalduse nii korraldajatele, toetajatele, sportlastele, esinejatele, publikule ja vabatahtlikele kui ka legendaarsele spordiajakirjanikule ja ratsaspordisõbrale Lembitu Kuusele.

villemdrillem. Foto: Anett Jaadla

Kui sündmuse ajal möllas õues tõeline tormituul, muutusid emotsioonid pühapäeva õhtul äärmiselt tormiliseks ka Unibet Arena seinte vahel, kui üle kaheksa aasta võitis Alexela grand prix’, FEI maailmakarika etapi takistussõidus kodupubliku rõõmuks Madis Morna hobusel Herbert. Paremat juubelikingitust oleks olnud võimatu soovida. Teiste seas õnnitles võitjat rohkete kiidusõnadega ka autoralli maailmameister Ott Tänak.

Madis Morna ja Herbert. Foto: Triin Laanemägi