Tallinn International Horse Show

Tallinn International Horse Show uus peakorraldaja on Caspar Lootsmann

Caspar Lootsmann. Foto: Jüri Kartul

Eesti Ratsaspordi Liidu juhatus valis 10.04. välja Tallinn International Horse Show’ uue peaprodutsendi, kelleks osutus Caspar Lootsmann.

Caspar Lootsmanni kandidatuuri kasuks räägib tema pikk suurte ja väga erinevate ürituste korraldamise kogemus. Lootsmann on olnud tegev selliste tuntud festivalide nagu PÖFF’i, TARTUFF’i, Valgus kõnnib Kadriorus, Tallinna lillefestival ja paljude erinevate muusikaürituste juures. Senised Saku Suurhalli võistluse korraldajad, Siim Nõmmoja ja Riina Pill, toetavad ürituse korraldamisel uut peaprodutsenti.

“Tallinn International Horse Show on kindlasti Eesti ja lähiriikide ratsamaastikul tähtis ja oluline sündmus. Au on olla osaline sellise mastaabiga ettevõtmises ja selle suurepärases meeskonnas,” ütles Lootsmann. “Anname meeskonnaga endast parima, et sündmus hoogsalt areneks, edendades ratsakultuuri nii Eestis kui ka laiemalt. Meie sooviks on, et kohalikul spordipublikul oleks tulevikus rohkem võimalusi kaasa elada nauditavatele ja ka suurema kaaluga ratsavõistlustele,” lisas ta.

Uue peakorraldaja esimene tutvus ratsaspordi suurvõistlusega toimus Pariisi MK-finaali ajal. Hetkel käib kibe töö 5-7. oktoobril aset leidva Tallinna Horse Show korraldamiseks.

Soovime kogu ratsaliidu tiimi poolt Casparile jõudu ja tervitame teda rõõmuga oma meeskonnas!

 

 

 

15. Tallinn International Horse Show

6.-8. oktoober 2017 oli see ajalooline nädalavahetus, kui toimus Tallinn International Horse Show juubelisündmus.

Juubeliüritus tõi kaasa mitmeid uuendusi, milleks kõige olulisemaks ja korraldajate jaoks kõige mahukamaks, osutus piletisüsteemi muudatus. Nimelt oli esmakordselt külastajatel võimalus osta endale kindla kohaga pilet. Lisaks oli laupäevane päev jagatud kaheks vaatuseks. Nüüd võib öelda, et publik võttis uuendused kiiresti omaks ja kõik möödus ilma suuremate vahejuhtumiteta.

Ka valmis sellel aastal sündmusel uus veebileht, mis osutus väga menukaks, eriti just nutitelefonide kasutajate seas.

Võistlus ise rõõmustas meid põnevuse ja meie sportlaste heade tulemustega. Taas oli kavas koolisõit, kus Eestile tuli kauaoodatud MK-etapi võit. Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel on olnud kaua Eesti esipaar koolisõidus ja nüüd lõpuks tuli neile ka see oluline võit. Ka pühapäevane Alexela auhindadele toimunud takistussõidu MK-etapp haaras publikut. Kuigi Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart jäid nii napilt võidust ilma, jäi siiski kõlama positiivne lõpunoot. MK-etapi võidu viis Poolasse Michal Kazmierczak hobusel Stakorado.

Kokku tehti nende kolme päeva jooksul 633 starti, võistlusklassides osales kokku 253 hobust 170 ratsanikku 11 riigist. Saku Suurhalli külastas ca 12 000 pealvaatajat ja kõik see sai teoks tänu 40 toetajale ja koostööpartnerile.

Takistussõidu MK-etapi võitja Michal Kazmierczak hobusel Stakorado. Foto: Magnus Järve