Tallinn International Horse Show

Tallinn International Horse Show 2018

5.– 7. oktoobrini toimub Saku Suurhallis juba 16. korda Baltimaade suurim rahvusvaheline ratsutamisvõistlus Tallinn International Horse Show.

Ka sel aastal saab näha palju põnevaid sõite ning väga erilist meelelahutusprogrammi, kus astuvad üles mitmed tuntud Eesti artistid. Suurejooneline võistlus kuulub nii takistussõidu kui koolisõidu FEI World CupTM (maailmakarika) sarja.

Tallinn International Horse Show MK-etapid toovad  kokku Kesk-Euroopa liiga tippsportlased ja parimad hobused. Kuna osalejate arv on piiratud, pääsevad igast riigist võistlema vaid parimatest parimad. Samuti võtab võistlusest osa kogu Eesti paremik – seda nii takistus- kui ka koolisõidus.

Sündmust, mida igal aastal aitab korraldada ligikaudu 200 vabatahtlikku, tuleb kohapeale jälgima ligi 12 000 pealtvaatajat nii Eestist kui lähiriikidest. Ole Sinagi nende seas!

Võistlus annab võimaluse ka meie tulevikutähtedele. Noored ratsanikud ning hobused saavad võimaluse esineda suure publiku ees. Kavas on eraldi võistlussõidud ka poniratsanikele ja harrastusratsutajatele.

Tallinn International Horse Show on kogu pere üritus, kuhu eriti oodatud on lapsed.  Neile mõeldes on koostöös Selveriga avatud spetsiaalne lasteala, kus korraldatakse iga päev erinevaid mänge ja võistlusi. Nii on lapsevanematel võimalik oma lapsed võistluse ajaks omaette mängima jätta, et samal ajal ise võistlusest osa saada. Samuti kuuluvad päevasesse show-programmi lastele suunatud hobuetendused.

Üritust korraldab Eesti Ratsaspordi Liit, oma õla on alla pannud Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, FEI (Rahvusvaheline Ratsaspordi Föderatsioon) ning paljud edukad rahvusvahelised ning kodumaised äriühingud.

Ürituse ametlik meediapartner:  Eesti Meedia, Postimees.

Sündmuse uudistega saad kursis olla Facebooki lehe kaudu.

15. Tallinn International Horse Show

6.-8. oktoober 2017 oli see ajalooline nädalavahetus, kui toimus Tallinn International Horse Show juubelisündmus.

Juubeliüritus tõi kaasa mitmeid uuendusi, milleks kõige olulisemaks ja korraldajate jaoks kõige mahukamaks, osutus piletisüsteemi muudatus. Nimelt oli esmakordselt külastajatel võimalus osta endale kindla kohaga pilet. Lisaks oli laupäevane päev jagatud kaheks vaatuseks. Nüüd võib öelda, et publik võttis uuendused kiiresti omaks ja kõik möödus ilma suuremate vahejuhtumiteta.

Ka valmis sellel aastal sündmusel uus veebileht, mis osutus väga menukaks, eriti just nutitelefonide kasutajate seas.

Võistlus ise rõõmustas meid põnevuse ja meie sportlaste heade tulemustega. Taas oli kavas koolisõit, kus Eestile tuli kauaoodatud MK-etapi võit. Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel on olnud kaua Eesti esipaar koolisõidus ja nüüd lõpuks tuli neile ka see oluline võit. Ka pühapäevane Alexela auhindadele toimunud takistussõidu MK-etapp haaras publikut. Kuigi Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart jäid nii napilt võidust ilma, jäi siiski kõlama positiivne lõpunoot. MK-etapi võidu viis Poolasse Michal Kazmierczak hobusel Stakorado.

Kokku tehti nende kolme päeva jooksul 633 starti, võistlusklassides osales kokku 253 hobust 170 ratsanikku 11 riigist. Saku Suurhalli külastas ca 12 000 pealvaatajat ja kõik see sai teoks tänu 40 toetajale ja koostööpartnerile.

Takistussõidu MK-etapi võitja Michal Kazmierczak hobusel Stakorado. Foto: Magnus Järve