fbpx

Eestis puhkamise kohta leiab kogu info leheküljelt

VisitEstonia – mugavalt on eestikeelsel lehel just kodumaisele turistile kokku pandud põnevat teavet ja üritusi ning sealt leiad oma kodumaa avastamiseks suurepäraseid näpunäiteid.

Kogu info Tallinnas liiklemise, vaatamisväärsuste ja söögikohtade kohta leiad visittallinn lehelt!

Kohad Tallinnas, mida pead nägema

Raekoja plats oli vanalinna pulbitsev süda juba keskajal. Kunagi oli see turuplats, tänapäeval aga vanalinna „elutuba“ ja suursündmuste toimumiskoht. Suvised vanalinnapäevad ja talvine jõuluturg ei vaja tutvustamist ei kodu- ega välismaal.  Raekoja platsile on nime andnud selle servas kõrguv gooti stiilis raekoda, mille tornist avanevad hunnitud vanalinnavaated. Raekoja platsi teises servas asub Raeapteek, mis on üks vanimaid püsivalt tegutsenud apteeke kogu Euroopas ja ühtlasi Tallinna vanim ettevõte.

Tallinn on otsekui loodud inimestele, kes armastavad kõrgusi. Linna kuulsa kilukarbisilueti lahutamatu osa Oleviste kirik oli 15.-16. sajandil väidetavalt kogu maailma kõrgeim ehitis. Julgetel on võimalik torni ronida, et imetleda Tallinna taevalikust kõrgusest.

Fotograafide meelispaik on Kohtuotsa vaateplatvorm, kust avaneb tõeline panoraamvaade Oleviste kirikule, moodsale kesklinnale ja linnamüüri tornidele. Tänu Instagramile on see vaade kogu maailmas tuntuks saanud. Tallinna linnamüür on haruldaselt hästi säilinud keskaegne kaitserajatis, külastada saab nii müüriosi kui päris mitut kaitsetorni.

Katariina käigus jalutades pole raske ette kujutada, kuidas elasid käsitöölised 500 aastat tagasi. Romantilist käiku ääristavad Katariina Gildi töötoad, kus gildi  meistrid valmistavad ja müüvad oma kunsti. Külaskäik 15.sajandist pärit Suurgildi hoones asuvasse Eesti Ajaloomuuseumisse annab meie maale ajaloolised raamid. Muuseumis saab kulgeda esiajaloost läbi sajandite kuni 20. sajandi lõpuni välja. Suurgildi liikmeteks olid keskajal linna mõjukamad kaupmehed.

Kesklinnast lühikese jalutuskäigu või trammisõidu kaugusel asuv Kadrioru loss on kogu Eestis ainulaadne Itaalia barokkarhitektuuri pärl. Kadrioru lossi- ja pargiansambli ajalugu sai alguse 300 aastat tagasi, kui Peeter I käsul hakati rajama parki ja suvelossi, mis oli pühendatud tsaari abikaasale Katariina I-le. Lisaks Kadrioru kunstimuuseumile asub Kadrioru pargis Kumu kunstimuuseum. Ka Lauluväljak pole Kadriorust kaugel. Iga viie aasta järel toimuvad siin võimsad üldlaulupeod ja 1988. aasta öölaulupeod olid Eesti taasiseseisvumise avaakordiks.

Lennusadam on Tallinna kõige külastatuim muuseum ja seda mitte ilma põhjuseta. Saja-aastane vesilennukite angaar on koduks modernsele merekeskusele, mis mõjub nii oma võimsa arhitektuuri kui mereekspositsiooniga. Lennusadamas saab tutvuda Eestiga läbi merenduse ajaloo ja külastada ehtsat allveelaeva.

Foto: Kaupo Kalda / Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond