fbpx

Tallinn International Horse Show

Tallinn International Horse Show 2021 piletid nüüd müügil!

Tallinn International Horse Show korraldusmeeskond on täis lootust, et 2021. a sügisel saab meie ratsaspordi tähtsündmus jälle toimuda. Info piletite ja esialgse programmi kohta leiate lehelt Piletid ja Programm. Piletid on müügil Piletikeskuses.

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse uuest korraldusest, kontrollime Tallinn International Horse Show külastajate nakkusohutust. Turvaliseks võistluse nautimiseks palume teil kaasa võtta oma COVID-19 digitõend, mida Saku Suuralli sisenemisel esitada. Sisse pääsevad vaid COVID-19 vastu vaktsineeritud ja/või läbipõdenud või viimase 72 tunni jooksul negatiivse PCR testi või kuni 48 tundi enne antigeen-RTD testi teinud inimesed. Tõendit tuleb esitada alates 18. eluaastast. Erinevate tõendite kohta saab täpsemalt lugeda veebilehelt kriis.ee. 
Palume kõikidelt meie külalistelt mõistvat suhtumist ja loodame heale koostööle!

30.08.2021

 

Save the date: Tallinn International Horse Show 2021

Tallinn International Horse Show loodab jätkuda 2021. a sügisel juba 18. korda ning tuua Tallinnasse jälle kaks maailmakarika etappi – takistussõidus ja koolisõidus. Toimumisajaks on planeeritud 1.-3. oktoober 2021.

Pane kuupäevad kalendrisse kirja ja jälgi meie uudiseid piltetite müügiletuleku kohta!

28.10.2020

Tallinn International Horse Show 2020 jääb ära

Tallinn International Horse Show korraldustiim võttis mai viimastel päeval vastu raske otsuse 2020. aasta võistlus ära jätta.

Tallinn International Horse Show hõlmab endas maailmakarika etappe takistussõidus ja koolisõidus ning on läbi aastate olnud populaarne nii kohaliku kui ka lähiriikide publiku seas.

Otsus ei tulnud korraldajatele kergelt, sest sündmus on vajalik nii meie sportlastele, kui ka väga oodatud kõikide Eesti ratsaspordi fännide seas. Kahjuks on aga COVID-19-st tingitud eriolukord mõjutanud ürituse toetajate majanduslikku olukorda, mis ei võimalda neil samas mahus ratsaspordi suursündmusesse panustada. Lisaks leidsid korraldajad, et kuna uus viirus ei ole nii Eestis kui meie lähiriikides täielikult kadunud, on parem vältida riske, mis tekivad siseruumides peetaval võistlusel tuhandetele pealtvaatajatele.

„Pidasime mõistlikuks sellel sügisel toimuv horse show ära jätta. Nii meie, kui ka osalejate ja pealtvaatajate jaoks on riskid liiga suured. Tahame pakkuda turvalist keskkonda ja kvaliteetset võistlust nii sportlastele kui publikule, kuid praeguses olukorras mõistsime, et me seda ei suuda. Loodame, et nii sportlased kui fännid mõistavad meie otsust,“ sõnas Tallinna Horse Show võistluse direktor Riina Pill. „Praegu keskendume juba 2021. aasta sündmusele. Loodetavasti on olukord selleks ajaks stabiliseerunud ja saame korraldada suurejoonelise ratsavõistluse, nagu planeeritud.“

Kõik 2020. a horse show’le ostetud piletid kehtivad automaatselt ka 2021. a toimuval Tallinn International Horse Show’l. Need, kes soovivad ostetud piletite eest raha tagasi saada, peavad saatma kirja piletid@piletikeskus.ee hiljemalt 30. juunil 2020. Täpsem info piletite osas saadetakse piletiostjatele e-mailile.

Tallinn International Horse Show toimub jälle 1.-3. oktoobrini 2021.

01.06.2020

 

Tallinn International Horse Show 2019

17. Tallinn International Horse Show tõestas jällegi, et Eesti publikule läheb ratsasport korda. Põnev sport ja maagiline show tõid Saku Suurhalli rahvast täis ning pakkusid pealtvaatajatele tõelise elamuse.

Millal küll lõpeb eestlaste teise koha needus – küsisid kindlasti paljud pühapäeva õhtul, kui kuulutati välja takistussõidu MK-etapi võitjad. Võit oli lähedal ja jälle napsas selle endale Läti sportlane, seekord Laura Penele. Meie noorema põlvkonna ratsanikud Paul-Richard Argus ja Kullo Kender on tänavu jõudsalt Rein Pillile ja co-le kandadele astunud ning loodame nendelt lähiajal veelgi häid tulemusi.

Ka koolisõidufännid said rõõmustada Dina Ellermanni hea tulemuse üle koolisõidu MK-etapil. Kuigi seekord jäi ka siin meile võit tulemata, on Dina ja Donna alles oma grand prix’i teekonna alguses ning nende parimad sõidud on veel ees.

Reede õhtul ja pühapäeva pealelõunal võlus publikut hispaanlase Santi Serra kaunis etendus, mis liigutas ja hämmastas. Sooja ja siira inimesena haaras Santi publiku hetkega enda lummusesse. “Kuidas ta küll seda teeb?”, küsisid ka hobustega pikka aega töötanud inimesed, kui Santi imelise kergusega oma hobused istuma, lamama ja enda ümber jooksma pani.

Laupäeva lõunal kõlasid võistlusareenil maagilised helid ja efektsed valguspildid, kui oma etteaste tegi Tiit Kikas. Võimsa laseretenduse ajal kõlas publiku seast ahhetusi ja imestust.

Sündmuselt ei puudunud ka tõsisemad noodid. Alexela ja Auto 100 koostöös ettevalmistatud etteastes kutsus Tõnis Niinemets inimesi üles teadlikumalt kasutama loodusressursse. Sümboolselt esitasid koos kadrilli hoburakendid ja CNG-kütusega sõitvad Škoda autod. Lõpetuseks pani Alexela juhatuse liige Alan Vaht kõikidele südamele, et me kõik saame kaasa aidata sellele, et kliimamuutuste punased triibud jälle tagasi siniseks pöörduksid.

Kõik need toredad emotsioonid on järelvaadatavad Postimehe vahendusel ratsutamine.postimees.ee lehel. Samuti saab reedel, 11. oktoobril ETV2-s ja kordusena 13. oktoobril ETV-s näha ERRi sporditoimetuse horse show erisaadet.

Kohtumiseni Saku Suurhallis 2020!

10.10.2019

 

Tallinna koolisõidu MK-etapi võitis seekord rootslanna Rose Mathisen hobusel Zuidenwind 1187. Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu MK-etapi võitid Läti sportlane Laura Penele hobusel Dundas V.D.M.
© Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

 

Tallinn International Horse Show 2018

Tõelised emotsioonid  – nende sõnadega saab kokku võtta 16. Tallinn International Horse Show’, mis toimus 5.-7. oktoobrini 2018 ikka tuttavas Saku Suurhallis.

Seekord jäi meil olulisematest võitudest napilt puudu, kuid ikkagi rõõmustasime koos Dina Ellermanni ja Landy’s Akvareli koolisõidu MK-etapi ning Hanno Ellermanni ja Freedomi takistussõidu MK-etapi teiste kohtade üle. Dina ja Akva tegid selle sõiduga uue isikliku rekordi ja Hanno oli siiralt üllatunud oma noore ratsu nii tubli saavutuse üle.

Ürituse publikumenu tuli aga suureks üllatuseks horse show korraldajatele. Lausa uskumatuna tundus, et laupäevased eelmüügi piletid müüdi välja juba nädal enne sündmuse algust! Tunne, et horse show on oodatud ja oluline nii paljude Eesti ja lähiriikide inimeste jaoks, annab meile motivatsiooni ka 17. Tallinn International Horse Show korraldamiseks.

Nii et kohtumiseni 4.-6. oktoobril 2019!

Sündmuse uudistega saad kursis olla Facebooki lehe kaudu.

 

Koolisõidu MK-etapi võitsid seekord Natalie Oldfors (SWE) ja Mickey M. Foto: Magnus Järve

Takistussõidu MK-etapi karika viisid kaasa Kristaps Neretnieks (LAT) ja Moon Ray. Foto: Celin Lannusalu

15. Tallinn International Horse Show

6.-8. oktoober 2017 oli see ajalooline nädalavahetus, kui toimus Tallinn International Horse Show juubelisündmus.

Juubeliüritus tõi kaasa mitmeid uuendusi, milleks kõige olulisemaks ja korraldajate jaoks kõige mahukamaks, osutus piletisüsteemi muudatus. Nimelt oli esmakordselt külastajatel võimalus osta endale kindla kohaga pilet. Lisaks oli laupäevane päev jagatud kaheks vaatuseks. Nüüd võib öelda, et publik võttis uuendused kiiresti omaks ja kõik möödus ilma suuremate vahejuhtumiteta.

Ka valmis sellel aastal sündmusel uus veebileht, mis osutus väga menukaks, eriti just nutitelefonide kasutajate seas.

Võistlus ise rõõmustas meid põnevuse ja meie sportlaste heade tulemustega. Taas oli kavas koolisõit, kus Eestile tuli kauaoodatud MK-etapi võit. Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel on olnud kaua Eesti esipaar koolisõidus ja nüüd lõpuks tuli neile ka see oluline võit. Ka pühapäevane Alexela auhindadele toimunud takistussõidu MK-etapp haaras publikut. Kuigi Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart jäid nii napilt võidust ilma, jäi siiski kõlama positiivne lõpunoot. MK-etapi võidu viis Poolasse Michal Kazmierczak hobusel Stakorado.

Kokku tehti nende kolme päeva jooksul 633 starti, võistlusklassides osales kokku 253 hobust 170 ratsanikku 11 riigist. Saku Suurhalli külastas ca 12 000 pealvaatajat ja kõik see sai teoks tänu 40 toetajale ja koostööpartnerile.

Takistussõidu MK-etapi võitja Michal Kazmierczak hobusel Stakorado. Foto: Magnus Järve