fbpx

Tallinn International Horse Show 2024 piletid nüüd müügil!

4.-6. oktoobrini peetakse Tallinnas Unibet Arenal taas pikaajalise traditsiooniga populaarset ratsaspordisündmust Tallinn International Horse Show. Ürituse raames leiavad aset ka põnev takistussõidu ja suurejooneline koolisõidu maailmakarika etapp.

Ratsaspordivõistluste vahele on pikitud erinevaid esinejaid, kes pakuvad muusikalisi elamusi ning põnevust ja silmailu nii väikestele kui suurtele.

Piletid on müügil siin: https://www.tallinnhorseshow.ee/piletid/ 

Valeinfo levitamine Horse Show kuue takistusega sõidust

Twitteri kaudu on hakatud levitama fotot lõppenud Horse Show kuue takistusega sõidu autasustamise hetkest, kus mängitakse võitja Andrius Petrovase auks Leedu hümni ning kuvatakse suurtel ekraanidel võitja koduriigi Leedu lippu. Levitatavalt fotolt nähtub justkui oleks ekraanidel kuvatud Vene Föderatsiooni lipp. Ilmselt on fotot töödeldud, muutes kuvatava lipu värve. Kuna kogu sündmus on mitme kaameraga videopildile jäädvustatud, ei ole keeruline tõendada, et fotol nähtav ei kajasta korrektselt kohapeal toimunut. Eesti Ratsaspordi Liit taunib katseid määrida kahekümneaastase traditsiooniga suursündmuse mainet väärinfo levitamise teel.

EASi ja KredExi ühendasutus toetab kolmel aastal Tallinn International Horse Show toimumist

EASi ja KredExi ühendasutus toetab Tallinn International Horse Show korraldamist aastatel 2023-2025 kuni 200 000,00 euroga. Toetuse saaja Eesti Ratsaspordi Liit tagab toetuse andjale, et sündmusega seotud väliskülastajate arv on vähemalt 1500 ning kaasab sündmuse läbiviimisesse vähemalt 2 väikese või keskmise suurusega turismiteenust pakkuvat ettevõtet, kes müüvad oma teenuseid sündmusel osalevatele külastajatele. Lisainfot leiab visitestonia.com lehelt.

Tallinn International Horse Show, mis toimub tänavu 6-8 oktoobril Unibet Arenal, ühendab endas tipptasemel ratsaspordi, haarava showprogrammi ning ehedad elamused hobumaailmast. Kolmepäevase hobufestivali ettevalmistamisel ja toimimisele aitavad kaasa rohkem kui 150 vabatahtlikku ning tuhanded pealtvaatajad.

 

Algas registreerumine vabatahtlike tiimidesse

Kui soovid saada osa Eesti kõige suuremast hobuüritusest, siis oled just see, keda oma tiimi ootame.

Foto: Anett Jaadla

Tallinn International Horse Show kolm päeva on täis ägedaid emotsioone, lahedaid inimesi ja fantastilisi hobuseid. Lisaks sellele leiad vabatahtlikuna sündmusel osaledes omale hulga uusi sõpru. 

Vaata siia ja loe, kes sobib vabatahtlikuks: https://ratsaliit.ee/organisatsioon/vabatahtlikud

TÄHTIS !! 

*Enne registreerimist veendu kindlalt, et oled ajavahemikul 06-08.10 vaba.

*Ööbimise võimalus on piiratud, seega on eelistatud kandidaadid, kellel on Tallinnas oma ööbimisvõimalus.

*Kui ankeet on täidetud, palun kontrolli üle oma andmed. Tähtis on, et e-mail ja telefoninumber oleksid õiged.

KANDIDEERIMINE LÕPPEB 21. AUGUSTIL!

 

Expo ala müügiboksid broneerimiseks avatud

Tänasest on avatud Tallinn International Horse Show 2023 EXPO müügibokside broneerimise võimalus. Täiendavad küsimused ja hinnainfo: riina@ratsaliit.ee

Foto: Susanna Liis Ole

Horse Show tuleb uuel kõrgel tasemel

Eesti Ratsaspordi Liit otsustas tõsta Tallinn International Horse Show võistluste taset kahelt tärnilt kolmele tärnile. Muudatus võimaldab pakkuda sündmuse publikule senisest kõrgematasemelist sportlikku vaatemängu Euroopa tippsportlaste osalusel.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri Riina Pilli sõnul tähendab kolme tärni tase ratsavõistluste kontekstis seda, et sündmuse raames peetakse kolm maailma edetabelisse punkte andvat Longines-ranking võistlussõitu. „Nende sõitude auhinnafondid on rahvusvahelise ratsaspordi liidu FEI poolt ette antud ning on piisavalt atraktiivsed, et meelitada kõigi eelduste kohaselt Tallinnasse võistlema kõrgema taseme sõitjaid kaugemalt kui vaid meie lähiriikidest,“ selgitas Pill. Tema sõnul on soov võistluste taset tõsta olnud pikalt Tallinn International Horse Show korraldajate laual ning otsus on seisnud eelkõige rahaliste võimaluste taga. „Tähistame tänavu Horse Show kahekümnendat juubelit ja mul on äärmiselt hea meel, et meie toetajad on meie plaanidega kaasa tulnud. Saame nüüd väita, et oleme jõudnud sündmusega uue etapi algusesse,“ ütles Pill.

Tallinn International Horse Show on rahvusvaheline spordisündmus, mis ühendab endas tipptasemel ratsaspordi ning meelelahutuse kogu perele. Kolmepäevase sündmuse ettevalmistamisele ja toimimisele aitavad kaasa rohkem kui 200 vabatahtlikku ning tuhanded pealtvaatajad. Tallinn International Horse Show korraldaja on Eesti Ratsaspordi Liit.

 

Tallinn International Horse Show 2023 piletid nüüd müügil!

Tallinn International Horse Show toimub 2023. a sügisel juba 20. korda ning toob Tallinnasse taas takistussõidu maailmakarika etapi. Toimumisaeg on 6-8 oktoober 2023. Piletid on müügil Piletilevi.ee lehel.

2022

Rõõmus taaskohtumine keerulisel ajal

2022. aasta Tallinn International Horse Show jääb meelde sini-kollasena. Seda värvikombinatsiooni kandsid nii sündmusel toimetanud vabatahtlikud, päevalilli kinkinud lilleneiud kui ka mitmed korralduskomitee liikmed, näidates oma toetust sõjas kannatada saanud Ukrainale. Samuti korraldati festivali raames toetusaktsioon Ukraina hobustele ja hobuseomanikele, et aidata täiendada hädavajalikke söödavarusid ning hoida käimas evakuatsioonitalle.

Kui võistluste vahepealsetel hetkedel mõtlesime Ukrainale, siis takistussõiduvõistlustel teenis suurima ovatsiooni Soome, sest Alexela grand prix esikoha noppis Janna Jensen hobusega Hamont. Rajameister Stefan Wirth oli üles ehitanud tehniliselt keeruka raja ning 29 startijast suutis parkuuri vigadeta läbida vaid kolm sportlast, kellest kahjuks Gunnar Klettenberg ja Hunter jäid ümberhüpetest kõrvale 2 karistuspunkti ületatud normiaja eest. See tulemus kindlustas neile kolmanda koha. MK-etapi võidupunktid korjas ümberhüpetel esimesena stardis olnud Nerijus Sipaila hobusel Charalambos JU ja kuna Soome ei kuulu meie maailmakarika liigasse, siis ka võidupunktid.
Koolisõidu maailmakarika etapil startis 2022. aastal vaid neli sportlast. Lisaks meie esindajale Dina Ellermannile veel kaks rootslannat ning üks Soome sportlane. Esikoha saavutas tulemusega 75,175% ka 2021. aastal Tallinnas võidukas olnud rootslanna Jennie Larsson hobusel Bonafide. Teine koht läks tulemusega 74,920% teisele Rootsi sportlasele Jeanna Hogbergile hobusel Astoria ning kolmandaks sõitis end Dina Ellermann hobusega Finalist, kellel tulemuseks 71,235%.

 

Showprogrammis pakkus publikule elamusi Hispaania loomataltsutaja Santi Serra, kes esines Saku Suurhalli publikule ka 2019. aastal. Sel korral oli tal lisaks kaunistele hobustele kaasas ka koer ning kaks pistrikku, kellega koos esitati emotsionaalne etteaste kauni muusika saatel. Lisaks sellele naerutas publikut takistussõitja Paul Argus, kes sattus justkui kogemata hobusega Jay-Z Bee koolisõidu MK starti ning otsustas enesekindluse säilitada ja skeemi hoolimata eksitusest ära sõita. Hiljem liitus temaga areenil ka Dina Ellermann, kellega hobused ära vahetati ning üksteise aladel ennast proovile pandi. Kõik õnnestus suurepäraselt – Ellermann näitas klassi takistussõidus, ületades takistusi Arguse stiilis ühe käega publikut tervitades ning Argus demonstreeris oma oskusi koolisõidus, tehes kahe tagant jalavahetusi. Show lõppedes Mart Mardisalule intervjuud andes lepiti siiski kokku, et edaspidi jäädakse sportlikus mõttes enda „liistude“ juurde. Seda, kas oma sõna ka peetakse, näeme juba 2023. aastal, kui saame tähistada Tallinn International Horse Show 20. juubelit.

 

Sellel aastal saab Tallinn International Horse Show raames toetada Ukrainian Equestrian Federation Charity Foundationit

Tegemist on MTÜga, mille asutaja Mykhaylo Parkomchuk võttis enda südameasjaks Ukraina hobuinimeste ja hobusektori toetamist sõja tingimustes. MTÜ missioon on toetada hobumajandusega seotud inimesi ja hobuseid ning tulevikus panustada ratsaspordi taastamisse ja arengusse. MTÜ töötab koos FEI Solidarity ja Euroopa Ratsaspordi Föderatsiooniga. Toetuseks kogutud summa eest võimaldadakse Ukraina hobusteleheina ostmine ja jõusööda valmistamine ja annetamine, pakutakse hobuste omanikele humanitaarabi või kaetakse 100% ulatuses hobuste viibimine evakuatsioontallis.
Tallinn International Horse Show raames on võimalik igaühel ka kohapeal tutvuda nende materjalidega ja annetada, kuid kodulehel on info ja kanalid annetusteks avatud juba praegu.
Solidaarsuse märgiks on Tallinn International Horse Show vabatahtlike riietus Ukraina lipu värvides. Slava Ukraini!💙💛

EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond toetavad Tallinn International Horse Show 2022 toimumist

 

 

EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond toetavad Tallinn International Horse Show 2022 korraldamist kuni 64 999,90 euroga. Toetuse saaja Eesti Ratsaspordi Liit tagab toetuse andjale, et sündmusega seotud väliskülastajate arv on vähemalt 80 ning kaasab sündmuse läbiviimisesse vähemalt 2 väikese või keskmise suurusega turismiteenust pakkuvat ettevõtet, kes müüvad oma teenuseid sündmusel osalevatele külastajatele. Lisainfot leiab visitestonia.com lehelt.

Tallinn International Horse Show, mis toimub tänavu 30. septembrist 2. oktoobrini Saku Suurhallis, ühendab endas tipptasemel ratsaspordi, haarava showprogrammi ning ehedad elamused hobumaailmast. Kolmepäevase hobufestivali ettevalmistamisel ja toimimisele aitavad kaasa rohkem kui 150 vabatahtlikku ning tuhanded pealtvaatajad.

 

Tallinn International Horse Show 2022 piletid nüüd müügil!

Tallinn International Horse Show toimub 2022. a sügisel juba 19. korda ning toob Tallinnasse taas kaks maailmakarika etappi – takistussõidus ja koolisõidus. Toimumisaeg on 30.september – 2. oktoober 2022. Piletid on müügil Piletikeskus.ee lehel.

 

 

Tallinn International Horse Show 2021 piletid nüüd müügil!

Tallinn International Horse Show korraldusmeeskond on täis lootust, et 2021. a sügisel saab meie ratsaspordi tähtsündmus jälle toimuda. Info piletite ja esialgse programmi kohta leiate lehelt Piletid ja Programm. Piletid on müügil Piletikeskuses.

30.08.2021

 

Save the date: Tallinn International Horse Show 2021

Tallinn International Horse Show loodab jätkuda 2021. a sügisel juba 18. korda ning tuua Tallinnasse jälle kaks maailmakarika etappi – takistussõidus ja koolisõidus. Toimumisajaks on planeeritud 1.-3. oktoober 2021.

Pane kuupäevad kalendrisse kirja ja jälgi meie uudiseid piltetite müügiletuleku kohta!

28.10.2020

Tallinn International Horse Show 2020 jääb ära

Tallinn International Horse Show korraldustiim võttis mai viimastel päeval vastu raske otsuse 2020. aasta võistlus ära jätta.

Tallinn International Horse Show hõlmab endas maailmakarika etappe takistussõidus ja koolisõidus ning on läbi aastate olnud populaarne nii kohaliku kui ka lähiriikide publiku seas.

Otsus ei tulnud korraldajatele kergelt, sest sündmus on vajalik nii meie sportlastele, kui ka väga oodatud kõikide Eesti ratsaspordi fännide seas. Kahjuks on aga COVID-19-st tingitud eriolukord mõjutanud ürituse toetajate majanduslikku olukorda, mis ei võimalda neil samas mahus ratsaspordi suursündmusesse panustada. Lisaks leidsid korraldajad, et kuna uus viirus ei ole nii Eestis kui meie lähiriikides täielikult kadunud, on parem vältida riske, mis tekivad siseruumides peetaval võistlusel tuhandetele pealtvaatajatele.

„Pidasime mõistlikuks sellel sügisel toimuv horse show ära jätta. Nii meie, kui ka osalejate ja pealtvaatajate jaoks on riskid liiga suured. Tahame pakkuda turvalist keskkonda ja kvaliteetset võistlust nii sportlastele kui publikule, kuid praeguses olukorras mõistsime, et me seda ei suuda. Loodame, et nii sportlased kui fännid mõistavad meie otsust,“ sõnas Tallinna Horse Show võistluse direktor Riina Pill. „Praegu keskendume juba 2021. aasta sündmusele. Loodetavasti on olukord selleks ajaks stabiliseerunud ja saame korraldada suurejoonelise ratsavõistluse, nagu planeeritud.“

Kõik 2020. a horse show’le ostetud piletid kehtivad automaatselt ka 2021. a toimuval Tallinn International Horse Show’l. Need, kes soovivad ostetud piletite eest raha tagasi saada, peavad saatma kirja piletid@piletikeskus.ee hiljemalt 30. juunil 2020. Täpsem info piletite osas saadetakse piletiostjatele e-mailile.

Tallinn International Horse Show toimub jälle 1.-3. oktoobrini 2021.

01.06.2020

 

Tallinn International Horse Show 2019

17. Tallinn International Horse Show tõestas jällegi, et Eesti publikule läheb ratsasport korda. Põnev sport ja maagiline show tõid Saku Suurhalli rahvast täis ning pakkusid pealtvaatajatele tõelise elamuse.

Millal küll lõpeb eestlaste teise koha needus – küsisid kindlasti paljud pühapäeva õhtul, kui kuulutati välja takistussõidu MK-etapi võitjad. Võit oli lähedal ja jälle napsas selle endale Läti sportlane, seekord Laura Penele. Meie noorema põlvkonna ratsanikud Paul-Richard Argus ja Kullo Kender on tänavu jõudsalt Rein Pillile ja co-le kandadele astunud ning loodame nendelt lähiajal veelgi häid tulemusi.

Ka koolisõidufännid said rõõmustada Dina Ellermanni hea tulemuse üle koolisõidu MK-etapil. Kuigi seekord jäi ka siin meile võit tulemata, on Dina ja Donna alles oma grand prix’i teekonna alguses ning nende parimad sõidud on veel ees.

Reede õhtul ja pühapäeva pealelõunal võlus publikut hispaanlase Santi Serra kaunis etendus, mis liigutas ja hämmastas. Sooja ja siira inimesena haaras Santi publiku hetkega enda lummusesse. “Kuidas ta küll seda teeb?”, küsisid ka hobustega pikka aega töötanud inimesed, kui Santi imelise kergusega oma hobused istuma, lamama ja enda ümber jooksma pani.

Laupäeva lõunal kõlasid võistlusareenil maagilised helid ja efektsed valguspildid, kui oma etteaste tegi Tiit Kikas. Võimsa laseretenduse ajal kõlas publiku seast ahhetusi ja imestust.

Sündmuselt ei puudunud ka tõsisemad noodid. Alexela ja Auto 100 koostöös ettevalmistatud etteastes kutsus Tõnis Niinemets inimesi üles teadlikumalt kasutama loodusressursse. Sümboolselt esitasid koos kadrilli hoburakendid ja CNG-kütusega sõitvad Škoda autod. Lõpetuseks pani Alexela juhatuse liige Alan Vaht kõikidele südamele, et me kõik saame kaasa aidata sellele, et kliimamuutuste punased triibud jälle tagasi siniseks pöörduksid.

Kõik need toredad emotsioonid on järelvaadatavad Postimehe vahendusel ratsutamine.postimees.ee lehel. Samuti saab reedel, 11. oktoobril ETV2-s ja kordusena 13. oktoobril ETV-s näha ERRi sporditoimetuse horse show erisaadet.

Kohtumiseni Saku Suurhallis 2020!

10.10.2019

 

Tallinna koolisõidu MK-etapi võitis seekord rootslanna Rose Mathisen hobusel Zuidenwind 1187. Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu MK-etapi võitid Läti sportlane Laura Penele hobusel Dundas V.D.M.
© Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

 

Tallinn International Horse Show 2018

Tõelised emotsioonid  – nende sõnadega saab kokku võtta 16. Tallinn International Horse Show’, mis toimus 5.-7. oktoobrini 2018 ikka tuttavas Saku Suurhallis.

Seekord jäi meil olulisematest võitudest napilt puudu, kuid ikkagi rõõmustasime koos Dina Ellermanni ja Landy’s Akvareli koolisõidu MK-etapi ning Hanno Ellermanni ja Freedomi takistussõidu MK-etapi teiste kohtade üle. Dina ja Akva tegid selle sõiduga uue isikliku rekordi ja Hanno oli siiralt üllatunud oma noore ratsu nii tubli saavutuse üle.

Ürituse publikumenu tuli aga suureks üllatuseks horse show korraldajatele. Lausa uskumatuna tundus, et laupäevased eelmüügi piletid müüdi välja juba nädal enne sündmuse algust! Tunne, et horse show on oodatud ja oluline nii paljude Eesti ja lähiriikide inimeste jaoks, annab meile motivatsiooni ka 17. Tallinn International Horse Show korraldamiseks.

Nii et kohtumiseni 4.-6. oktoobril 2019!

Sündmuse uudistega saad kursis olla Facebooki lehe kaudu.

 

Koolisõidu MK-etapi võitsid seekord Natalie Oldfors (SWE) ja Mickey M. Foto: Magnus Järve

Takistussõidu MK-etapi karika viisid kaasa Kristaps Neretnieks (LAT) ja Moon Ray. Foto: Celin Lannusalu

15. Tallinn International Horse Show

6.-8. oktoober 2017 oli see ajalooline nädalavahetus, kui toimus Tallinn International Horse Show juubelisündmus.

Juubeliüritus tõi kaasa mitmeid uuendusi, milleks kõige olulisemaks ja korraldajate jaoks kõige mahukamaks, osutus piletisüsteemi muudatus. Nimelt oli esmakordselt külastajatel võimalus osta endale kindla kohaga pilet. Lisaks oli laupäevane päev jagatud kaheks vaatuseks. Nüüd võib öelda, et publik võttis uuendused kiiresti omaks ja kõik möödus ilma suuremate vahejuhtumiteta.

Ka valmis sellel aastal sündmusel uus veebileht, mis osutus väga menukaks, eriti just nutitelefonide kasutajate seas.

Võistlus ise rõõmustas meid põnevuse ja meie sportlaste heade tulemustega. Taas oli kavas koolisõit, kus Eestile tuli kauaoodatud MK-etapi võit. Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel on olnud kaua Eesti esipaar koolisõidus ja nüüd lõpuks tuli neile ka see oluline võit. Ka pühapäevane Alexela auhindadele toimunud takistussõidu MK-etapp haaras publikut. Kuigi Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart jäid nii napilt võidust ilma, jäi siiski kõlama positiivne lõpunoot. MK-etapi võidu viis Poolasse Michal Kazmierczak hobusel Stakorado.

Kokku tehti nende kolme päeva jooksul 633 starti, võistlusklassides osales kokku 253 hobust 170 ratsanikku 11 riigist. Saku Suurhalli külastas ca 12 000 pealvaatajat ja kõik see sai teoks tänu 40 toetajale ja koostööpartnerile.

Takistussõidu MK-etapi võitja Michal Kazmierczak hobusel Stakorado. Foto: Magnus Järve