fbpx

Tallinn International Horse Show

Tallinn International Horse Show 2020 piletid on nüüd müügil!

Täpselt jõuludeks panime müüki Tallinn International Horse Show 2020 piletid.

Tallinn International Horse Show toimub tuleval sügisel juba 18. korda. Eesti ratsaspordi suurüritus jätkab traditsioone ja on oma kavasse lisanud kaks MK-etappi – takistussõidus ja koolisõidus. Lisaks pakume meelelahutust nii suurtele kui väikestele, avatud on müügiala ja lastenurk.

Piletid nüüd müügil Piletikeskuses!
OSTA PILET SIIT

17.12.2019

Tallinn International Horse Show 2019

17. Tallinn International Horse Show tõestas jällegi, et Eesti publikule läheb ratsasport korda. Põnev sport ja maagiline show tõid Saku Suurhalli rahvast täis ning pakkusid pealtvaatajatele tõelise elamuse.

Millal küll lõpeb eestlaste teise koha needus – küsisid kindlasti paljud pühapäeva õhtul, kui kuulutati välja takistussõidu MK-etapi võitjad. Võit oli lähedal ja jälle napsas selle endale Läti sportlane, seekord Laura Penele. Meie noorema põlvkonna ratsanikud Paul-Richard Argus ja Kullo Kender on tänavu jõudsalt Rein Pillile ja co-le kandadele astunud ning loodame nendelt lähiajal veelgi häid tulemusi.

Ka koolisõidufännid said rõõmustada Dina Ellermanni hea tulemuse üle koolisõidu MK-etapil. Kuigi seekord jäi ka siin meile võit tulemata, on Dina ja Donna alles oma grand prix’i teekonna alguses ning nende parimad sõidud on veel ees.

Reede õhtul ja pühapäeva pealelõunal võlus publikut hispaanlase Santi Serra kaunis etendus, mis liigutas ja hämmastas. Sooja ja siira inimesena haaras Santi publiku hetkega enda lummusesse. “Kuidas ta küll seda teeb?”, küsisid ka hobustega pikka aega töötanud inimesed, kui Santi imelise kergusega oma hobused istuma, lamama ja enda ümber jooksma pani.

Laupäeva lõunal kõlasid võistlusareenil maagilised helid ja efektsed valguspildid, kui oma etteaste tegi Tiit Kikas. Võimsa laseretenduse ajal kõlas publiku seast ahhetusi ja imestust.

Sündmuselt ei puudunud ka tõsisemad noodid. Alexela ja Auto 100 koostöös ettevalmistatud etteastes kutsus Tõnis Niinemets inimesi üles teadlikumalt kasutama loodusressursse. Sümboolselt esitasid koos kadrilli hoburakendid ja CNG-kütusega sõitvad Škoda autod. Lõpetuseks pani Alexela juhatuse liige Alan Vaht kõikidele südamele, et me kõik saame kaasa aidata sellele, et kliimamuutuste punased triibud jälle tagasi siniseks pöörduksid.

Kõik need toredad emotsioonid on järelvaadatavad Postimehe vahendusel ratsutamine.postimees.ee lehel. Samuti saab reedel, 11. oktoobril ETV2-s ja kordusena 13. oktoobril ETV-s näha ERRi sporditoimetuse horse show erisaadet.

Kohtumiseni Saku Suurhallis 2020!

10.10.2019

 

Tallinna koolisõidu MK-etapi võitis seekord rootslanna Rose Mathisen hobusel Zuidenwind 1187. Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu MK-etapi võitid Läti sportlane Laura Penele hobusel Dundas V.D.M.
© Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

 

Tallinn International Horse Show 2018

Tõelised emotsioonid  – nende sõnadega saab kokku võtta 16. Tallinn International Horse Show’, mis toimus 5.-7. oktoobrini 2018 ikka tuttavas Saku Suurhallis.

Seekord jäi meil olulisematest võitudest napilt puudu, kuid ikkagi rõõmustasime koos Dina Ellermanni ja Landy’s Akvareli koolisõidu MK-etapi ning Hanno Ellermanni ja Freedomi takistussõidu MK-etapi teiste kohtade üle. Dina ja Akva tegid selle sõiduga uue isikliku rekordi ja Hanno oli siiralt üllatunud oma noore ratsu nii tubli saavutuse üle.

Ürituse publikumenu tuli aga suureks üllatuseks horse show korraldajatele. Lausa uskumatuna tundus, et laupäevased eelmüügi piletid müüdi välja juba nädal enne sündmuse algust! Tunne, et horse show on oodatud ja oluline nii paljude Eesti ja lähiriikide inimeste jaoks, annab meile motivatsiooni ka 17. Tallinn International Horse Show korraldamiseks.

Nii et kohtumiseni 4.-6. oktoobril 2019!

Sündmuse uudistega saad kursis olla Facebooki lehe kaudu.

 

Koolisõidu MK-etapi võitsid seekord Natalie Oldfors (SWE) ja Mickey M. Foto: Magnus Järve

Takistussõidu MK-etapi karika viisid kaasa Kristaps Neretnieks (LAT) ja Moon Ray. Foto: Celin Lannusalu

15. Tallinn International Horse Show

6.-8. oktoober 2017 oli see ajalooline nädalavahetus, kui toimus Tallinn International Horse Show juubelisündmus.

Juubeliüritus tõi kaasa mitmeid uuendusi, milleks kõige olulisemaks ja korraldajate jaoks kõige mahukamaks, osutus piletisüsteemi muudatus. Nimelt oli esmakordselt külastajatel võimalus osta endale kindla kohaga pilet. Lisaks oli laupäevane päev jagatud kaheks vaatuseks. Nüüd võib öelda, et publik võttis uuendused kiiresti omaks ja kõik möödus ilma suuremate vahejuhtumiteta.

Ka valmis sellel aastal sündmusel uus veebileht, mis osutus väga menukaks, eriti just nutitelefonide kasutajate seas.

Võistlus ise rõõmustas meid põnevuse ja meie sportlaste heade tulemustega. Taas oli kavas koolisõit, kus Eestile tuli kauaoodatud MK-etapi võit. Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel on olnud kaua Eesti esipaar koolisõidus ja nüüd lõpuks tuli neile ka see oluline võit. Ka pühapäevane Alexela auhindadele toimunud takistussõidu MK-etapp haaras publikut. Kuigi Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart jäid nii napilt võidust ilma, jäi siiski kõlama positiivne lõpunoot. MK-etapi võidu viis Poolasse Michal Kazmierczak hobusel Stakorado.

Kokku tehti nende kolme päeva jooksul 633 starti, võistlusklassides osales kokku 253 hobust 170 ratsanikku 11 riigist. Saku Suurhalli külastas ca 12 000 pealvaatajat ja kõik see sai teoks tänu 40 toetajale ja koostööpartnerile.

Takistussõidu MK-etapi võitja Michal Kazmierczak hobusel Stakorado. Foto: Magnus Järve