fbpx

Tallinn International Horse Show

COVID-19 info

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse uuest korraldusest, kontrollime Tallinn International Horse Show külastajate nakkusohutust. Turvaliseks võistluse nautimiseks palume teil kaasa võtta oma COVID-19 digitõend, mida Saku Suuralli sisenemisel esitada. Erinevate tõendite kohta saab täpsemalt lugeda veebilehelt kriis.ee. 

 

SAALI SISENEDES TULEB ESITADA KAS:

  • COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
  • COVID-19 läbipõdemise tõend, mille diagnoosi kinnitava SARS-CoV-2 testi tegemisest või diagnoosi kinnitamise kuupäevast ei ole möödunud rohkem kui 180 päeva
  • Mitte rohkem kui 72 tundi enne üritusele sisenemist tehtud PCR test (negatiivne), mille on teostanud tervishoiuteenuse osutaja
  • Mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusele sisenemist tehtud antigeeni kiirtest (negatiivne), mille on teostanud tervishoiuteenuse osutaja
  • Kohapeal on korraldaja poolt tagatud lisatasu eest kiirtesti tegemise võimalus hinnaga 8 EUR.

Tõendit ei ole vaja esitada alaealisel külastajal.

ELDRED testimisbuss Saku Suurhalli kõrval on avatud järgnevatel aegadel:

R 01/10 kell 10-12 ja 16-19

L 02/10 kell 9-11 ja 15-18

P 03/10 kell 9-14

TESTIMISPUNKTID MUJAL:

E 09:00–15:00 Tartu mnt 31/33, J. Kunderi 8a parkla, Tallinn
K 09:00–15:00 Pärnu mnt 137a parkla, Tallinn
N 13:00-18:00 Pärnu mnt 137a parkla, Tallinn
R 09:00–15:00 Tartu mnt 31/33, J. Kunderi 8a parkla, Tallinn
L 09:00–15:00 Tartu mnt 31/33, J. Kunderi 8a parkla, Tallinn
P 09:00–15:00 Pärnu mnt 137a parkla, Tallinn

Sooduskood: TIHSS (rakendub testimispunktis kohapeal tasumisel)

Aja broneerimiseks vajuta SIIA

Palume kõikidelt meie külalistelt mõistvat suhtumist ja loodame heale koostööle!

 

Saku Suurhalli uksed avatakse pealtvaatajatele iga päev 15 minutit enne ürituse algust.

NB! Oma toidu ja joogiga Saku Suurhalli ürituse ajal siseneda ei lubata!

Pildistamine ja filmimine otse areeni kõrval on keelatud! Välguga pildistamine on keelatud!

Korraldajad jätavad endale õiguse teha kavas muudatusi!

 

Koolisõidu tutvustus

Koolisõit on võistlusala, kus ratsanik sooritab 20 x 60 m aiaga piiratud väljakul ettenähtud järjekorras teatud harjutused kolmes allüüris: sammus, traavis ja galopis.

Harjutuste järjekorda nimetatakse skeemiks, harjutuste sooritamise kohad on märgitud väljaku äärde tähtedega. Kohtunikud hindavad iga harjutust 10-palli süsteemis, lisaks antakse koondhinded hobuse liikumise kvaliteedi ning ratsaniku istaku ning juhtimisvahendite kasutamise eest.

Rahvusvaheliselt on kõige kõrgem võistlustase Grand Prix, kus sooritatakse kõiki klassikalise koolisõidu keerukamaid harjutusi nagu passaaž, piaffee, piruetid ning jalavahetused 2 ja 1 tempo tagant.

Ideaalis peaks võistluspaar sooritama skeemis ettenähtud harjutuste kombinatsioonid nii, et kõrvaltvaatajale jäävad ratsaniku poolt hobusele antud signaalid märkamatuks ning hobuse elastse ja lennuka liikumise ilu maaliks täiusliku pildi inimese ja hobuse vahelisest harmoonilisest koostööst.

Kõige vaatemängulisem koolisõiduklassidest on kindlasti muusikaline vabakava, mis koosneb kohustuslikest harjutustest vastavalt võistluse tasemele, aga ratsanik koostab oma kava ise ning valib ka muusika, mis peab rõhutama hobuse rütmi, sobima kõikide allüüride ja üleminekutega ning ka hobuse olemuse ja liikumisega. Harjutusi tuleks esitada huvitavates ja keerulistes kombinatsioonides nii, et tervik oleks vaatajale huvitav ja nauditav.

Muusikalist vabakava hinnatakse kahes osas: tehniliste hinnete alla läheb kohustuslike elementide sooritamine ning artistlikkuse hinde alla hobuse rütm, liikumine, ratsaniku ja hobuse harmoonia, leidlikkus kava üles ehitamisel, kava raskusaste ning selle sobivus muusikaga.

Tulemusi arvutatakse koolisõiduklassides protsendina maksimaalsest võimalikust punktisummast ning tavaliselt jäävad need 60-75% vahele.

Takistussõidu tutvustus

Takistussõit on ratsaspordiala, kus hobuse ja ratsaniku ülesandeks on vigadeta ja võimalikult kiiresti ületada võistlusrajale üles pandud takistused ehk parkuur.

Vigade eest antakse võistlejale karistuspunkte järgmiselt:
– takistuse mahaajamine – 4 karistuspunkti.
– hobuse tõrkumine ehk keeldumine takistust ületada – esimene kord 4 karistuspunkti, teisel korral kõrvaldatakse ratsanik võistlustelt.
– parkuuri läbimiseks määratud aja ületamine – 1 karistuspunkt igalt alanud 4 sekundi eest.

Parkuuri võib ehitada sisehalli (maneež) või liiva- või muruplatsile. Takistused on ehitatud nii, et vähemalt nende ülemine osa on lahtine. Parkuuri kuulub olenevalt raskusastmest 8-20 takistust, milledest osa võivad olla nn. süsteemid (= takistuste rühm, mis koosneb kahest või kolmest takistusest, millede vahele hobune peab tegema ühe või kaks galopisammu). Parkuuri koostab rajameister.

Takistuste kõrgus erinevatel võistlustel võib olla 60 – 170 cm. Takistuste laius võib maksimaalselt olla 200 cm, v.a. veetakistus, mille laius võib raskematel võistlustel olla isegi 450 cm. Spetsiaalsetes võistlussõitudes võivad takistused olla veelgi kõrgemad (6-takistusega sõit, Masters).